Hizmet Sağlayıcı Adaylarının Sıkça Sorduğu Sorular (SSS)

 • Tıkla Kutla tam olarak nedir?

  Tıkla Kutla, organizasyon sektörüne yönelik hizmetlerin alınıp satıldığı bir pazar yeri platformudur.

  Organizasyon sektörü hizmet sağlayıcıları ile düzenleyecekleri organizasyonlar için bir hizmet satın almak isteyen kişiler platform üzerinden alışveriş gerçekleştirirler.

  Tıkla Kutla’da yayımlanan hizmet ilanları, doğrudan Hizmet Sağlayıcılar tarafından oluşturulur ve fiyatlandırılır.

  Bir hizmet satın almak isteyen kullanıcılar, almak istedikleri hizmet ile ilgili ‘neye, ne zaman, nerede?’ ihtiyaç duydukları bilgisini girerek arama başlatırlar. Arama sonucunda istedikleri tarihte ve yerde kendilerine hizmet vermeye hazır Hizmet Sağlayıcılar tarafından oluşturulmuş ilanlara ulaşırlar. Bu ilanları, fiyat, hizmet için daha önce hizmeti satın alan kişiler tarafından yapılan puanlama ve yorumlar ile Hizmet Sağlayıcı bilgilerini kıyaslayarak değerlendirirler. Almaya karar verdikleri hizmetleri sepetlerine atıp, ödemelerini ‘Garantili Ödeme Modeli’ kapsamında yaparak rezervasyon taleplerini Hizmet Sağlayıcıya iletirler.

  Hizmet Sağlayıcılar 24 saat içinde bu talebi onaylayarak rezervasyonu konfirme ederler.

  Belirtilen gün ve saatte hizmetin Hizmet Sağlayıcı tarafından yerine getirilmesinden 24 saat sonra Hizmet Sağlayıcının ödemesi kesinleşir ve ödeme Hizmet Sağlayıcının hesabında belirttiği banka hesabına 1 hafta içinde yapılır (Bu süre, 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun uyarınca Tıkla Kutla’nın iş birliği yaptığı ödeme kuruluşuna göre +/- birkaç gün farklılık gösterebilir).

 • Kimler Tıkla Kutla platformunu satış yapabilir?

  Organizasyon sektörüne yönelik hizmet sağlayan kişi veya kurumlar hizmet sağlayıcı olabilirler.

 • Tıkla Kutla platformunda satış yapmak için doğrudan bu hizmetleri sağlayan kişiler olmak zorunlu mudur?

  Organizasyon ve etkinlik sektörünün doğrudan hizmet sağlayıcıları gibi organizasyon firmaları, turizm acentaları, menajerler, ajanslar, PR şirketleri, İK firmaları gibi aracı hizmet sağlayıcılar da platformdan satış yapabilirler.

 • Tıkla Kutla üzerinden profil oluşturmak ve verdiğim hizmetleri tanıtan ilanlar yayımlamak ücretli midir?

  Organizasyon sektörüne yönelik hizmet sağlayan kişi veya kurumlar, Tıkla Kutla üzerinden tamamen ücretsiz olarak hizmet ilanlarını yayımlayabilirler.

 • Tıkla Kutla üzerinden bir satış yaptığım zaman Tıkla Kutla’ya ne kadar ücret ödemem gerekiyor?

  Bu konuda detaylı bilgi Hizmet Sağlayıcı başvurusu bölümünde yer alan Hizmet Sağlayıcı Kullanıcı Sözleşmesi içinde bulunmaktadır. Tıkla Kutla’ya ancak bir hizmet satışı yapıldığı zaman ödeme yaparsınız. Bunun dışındaki Tıkla Kutla’nın sağladığı tüm hizmetler ücretsizdir.

 • Hizmet Sağlayıcı olmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

  Öncelikle siteye Kayıt yaptırmalı ve email adresinize gönderilen linke tıklayarak email adresinizi doğrulamalısınız. Ardından siteye giriş yapıp, Hizmet Sağlayıcı Başvurusu bölümünden Hizmet Sağlayıcı Başvuru Formunu doldurarak talebinizi iletebilirsiniz.

 • Hizmet sağlayıcı başvurusu yaptım. Başvurum ne kadar sürede sonuçlanır ve sonuç nasıl bildirilir?

  Başvurunuzu en geç 72 saat içinde sonuçlandırmak için elimizden geleni yapıyor olacağız. Bu sürenin tatil, bayram ve benzeri zamanlarda biraz daha uzayabileceğini göz önünde bulundurunuz.

  Başvuru sonucunuz size email ve SMS ile iletilecek, ayrıca siteye giriş yaptıktan sonra ulaşabileceğiniz Hesabım bölümünde yer alan, Bildirimlerim sekmesinde de size iletilecektir.

 • Hizmet sağlayıcı başvurum onaylanmadı, bu durumda ne yapmam gerekiyor?

  Başvuru sonucunuzla ilgili olarak almış olduğunuz emailde, başvurunuzun neden onaylanmadığı bilgisi bulunmaktadır. Bu durumla ilgili olarak bir itirazınız varsa, sebeplerini de belirterek aynı emaille gönderebilirsiniz.

 • Tıkla Kutla üzerinden hangi hizmetlerin satışını yapabilirim??

  Tıkla Kutla üzerinden organizasyon ve etkinlik sektörüne yönelik olarak hizmet satışı yapılabilmektedir.

 • Ürün satışı yapabilir miyim?

  Tıkla Kutla üzerinden sadece hizmet satışı yapılabilmekle birlikte, verdiğiniz hizmetlerin içeriğinde ürünler de yer alıyor olabilir. Ancak doğrudan ürün satışı yapmak mümkün değildir.

 • Hizmet Sağlayıcı başvurusu yaparken girdiğim ad, soyad bilgisini değiştirebilir miyim?

  Hizmet Sağlayıcı başvurusu yapan kullanıcılarımız, bu bölümde revizyon yapamazlar.

 • Hizmet Sağlayıcı başvurum onaylandı, şimdi ne yapmalıyım?

  Tebrikler, Tıkla Kutla ailesine hoş geldiniz. Birlikte çok heyecanlı ve uzun soluklu bir yolculuğa başlıyoruz. Unutmayınız ki bu yolculuk ancak birbirimize göstereceğimiz saygı, sevgi ve güven ile her iki taraf için de keyifli bir şekilde devam edecektir. Şimdi, hesabınız üzerinden birkaç ayar yaparak ilan oluşturmaya başlayabilirsiniz. Hadi gelin hep birlikte hayatlarının en önemli anlarını bizimle birlikte kutlamaya karar veren müşterilerimize unutamayacakları deneyimler yaşatalım. Onların kutlamaları bizim kutlamalarımıza, mutlulukları bizim mutluluğumuza dönüşsün. Çünkü ‘Yaşam Kutlamaya Değer’.