Hizmet Sağlayıcı Kılavuzu

Self Servis Organizasyon Sitesi

Tıkla Kutla, organizasyon sektörüne yönelik hizmetlerin alınıp satıldığı bir pazar yeri platformudur. Organizasyon sektörü hizmet sağlayıcıları ile düzenleyecekleri organizasyonlar için bir hizmet satın almak isteyen kişi/kurumlar, platform üzerinden online alışveriş gerçekleştirirler.

Basit bir anlatımla, Tıkla Kutla’yı bir alışveriş merkezi olarak düşünebilirsiniz. Bu alışveriş merkezinde, organizasyon sektörüne yönelik hizmet veren kişi/kurumlar birer dükkan açmışlardır (Hizmet Sağlayıcı profili oluşturma) ve sattıkları hizmetleri raflarında satışa sunmuşlardır (ilan oluşturma). Bu AVM’yi ise, bir organizasyon düzenlemek, ya da düzenleyecekleri organizasyonla ilgili olarak belirli bir hizmeti satın almak isteyen kişiler ziyaret ederler ve diledikleri hizmetleri, fiyatları, daha önce hizmet almış müşterilerin memnuniyet oranları ve dükkan sahibinin geçmiş performansı gibi kriterleri göz önünde bulundurarak satın alırlar.

Eğer siz de organizasyon ve etkinlik sektöründe hizmet veriyorsanız, hemen Hizmet Sağlayıcı başvurusuna Tıkla’yın, hizmetlerinizi kolayca, kendi belirlediğiniz fiyat ve koşullarla satmanın mutluluğunu Kutla’yın.

Hizmet Sağlayıcımız Olmak İçin Adımlar

Hizmet Sağlayıcımız olun, hemen kazanmaya başlayın.
  • Giriş / Kayıt linkine tıklayarak siteye kayıt yapınız.
  • Email adresinize gelen linke tıklayarak email adresinizi onaylayınız.
  • Email ve şifre bilgileriniz ile siteye giriş yapınız
  • Hizmet Sağlayıcı Başvuru Formu linkine tıklayarak formu doldurunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınızı destek@tiklakutla.com adresine gönderebilirsiniz
Tıkla Kutla Hizmet Sağlayıcısı olmak ve verdiğim hizmetleri tanıtan ilanlar yayımlamak ücretli midir?
Tıkla Kutla’da tamamen ücretsiz olarak Hizmet Sağlayıcı olabilir, kendi profil sayfanızı oluşturabilir ve hizmet ilanlarınızı yayımlayabilirsiniz.
Peki, Tıkla Kutla üzerinden bir satış yaptığım zaman Tıkla Kutla’ya ne kadar ücret ödemem gerekiyor?

Tıkla Kutla’ya, sadece bir hizmet satışı yaptığınız zaman, %15 hizmet bedeli ödemesi yaparsınız. Bu bedele Tıkla Kutla hizmet komisyonu (%10), aracı ödeme kuruluşu komisyonu (iyzico), bankalar tarafından kredi kartlarına uygulanan komisyonlar, EFT/Havale ücretleri (%5) ve KDV dahildir. Bunun dışında, Tıkla Kutla’nın sağladığı tüm hizmetler ücretsizdir. Komisyon oranları hakkındaki detaylı bilgiyi, Hizmet Sağlayıcı başvurunuz onaylandıktan sonra ulaşabileceğiniz ‘Hizmet Sağlayıcı Yönetim Paneli’ bölümünde bulabilirsiniz.

Hizmet bedeli ödemelerinizi, Tıkla Kutla Platformu üzerinden yaptığınız satın almalar ile ya da Arkadaş Tavsiye Sistemi ile davet ettiğiniz arkadaşlarınızın platformdan yaptıkları alım-satım işlemlerinden kazandığınız KutlaPara’lar ile de yapabilirsiniz.

Satışını yaptığım hizmet tamamladıktan ne kadar süre sonra ödemem yapılır?

Belirtilen gün ve saatte hizmetin tarafınızdan yerine getirilmesinden 24 saat sonra ödemeniz kesinleşir ve satışın peşin ya da taksitli olmasına bakılmaksızın, belirttiğiniz banka hesabına, ilk Çarşamba günü yapılır.*

*Bu süre, 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun uyarınca Tıkla Kutla’nın iş birliği yaptığı ödeme kuruluşuna göre +/- birkaç gün farklılık gösterebilir.

Kimler Tıkla Kutla’da Hizmet Sağlayıcı olarak satış yapabilir?
Organizasyon ve etkinlik sektörüne doğrudan hizmet sağlayan kişi ve kurumlar ile organizasyon firmaları, turizm acentaları, menajerler, ajanslar, PR şirketleri, İK firmaları gibi aracı hizmet sağlayıcılar Hizmet Sağlayıcımız olarak satış yapabilirler.
Tıkla Kutla üzerinden hangi hizmetlerin satışını yapabilirim?
Tıkla Kutla üzerinden yalnızca organizasyon ve etkinlik sektörüne yönelik olarak hizmet satışı yapılabilmektedir.
Peki, ürün satışı yapabilir miyim?
Şu aşamada, Tıkla Kutla üzerinden sadece hizmet satışı yapılabilmekle birlikte, verdiğiniz hizmetlerin içeriğinde ürünler de yer alıyor olabilir. Ancak doğrudan kargo ile gönderimi yapılan bir ürün satışı yapmak mümkün değildir.
Müşteriler nasıl hizmet alımı yaparlar?
Bir hizmet satın almak isteyen kullanıcılar, almak istedikleri hizmet ile ilgili ‘Neye, ne zaman, nerede?’ ihtiyaç duydukları bilgisini girerek arama başlatırlar. Arama sonucunda istedikleri tarihte ve yerde kendilerine hizmet vermeye hazır Hizmet Sağlayıcılar tarafından oluşturulmuş ilanlara ulaşırlar. Bu ilanları, fiyat, hizmet için daha önce hizmeti satın alan kişiler tarafından yapılan puanlama ve yorumlar ile Hizmet Sağlayıcı bilgilerini kıyaslayarak değerlendirirler. Almaya karar verdikleri hizmetleri sepetlerine atıp, ödemelerini yaparak rezervasyon taleplerini Hizmet Sağlayıcıya iletirler. Hizmet Sağlayıcılar 24 saat içinde bu talebi onaylayarak rezervasyonu konfirme ederler.
Hizmet Sağlayıcı başvurusu yaptım. Başvurum ne kadar sürede sonuçlanır ve sonuç nasıl bildirilir?
Başvurunuzu en geç 72 saat içinde sonuçlandırmak için elimizden geleni yapıyor olacağız. Lütfen bu sürenin, tatil, bayram ve benzeri zamanlarda biraz daha uzayabileceğini göz önünde bulundurunuz.

Başvuru sonucunuz size email ve SMS ile iletilecek, ayrıca siteye giriş yaptıktan sonra ulaşabileceğiniz Bildirimlerim bölümünde de belirtilecektir.
Hizmet Sağlayıcı başvurum onaylandı, şimdi ne yapmalıyım?
Tebrikler, aramıza hoş geldiniz. Birlikte çok heyecanlı ve uzun soluklu bir yolculuğa başlıyoruz. Unutmayınız ki bu yolculuk ancak birbirimize göstereceğimiz saygı ve güven ile, her iki taraf için de keyifli bir şekilde devam edecektir. Şimdi, hesabınız üzerinden profil ayarlarınızı yaparak ilan oluşturmaya başlayabilirsiniz. Hadi gelin hep birlikte hayatlarının en önemli anlarını bizimle birlikte kutlamaya karar veren müşterilerimize, unutamayacakları deneyimler yaşatalım. Onların kutlamaları bizim kutlamalarımıza, mutlulukları bizim mutluluğumuza dönüşsün. Çünkü ‘Yaşam Kutlamaya Değer’.
Hizmet Sağlayıcı başvurum onaylanmadı, bu durumda ne yapmam gerekiyor?
Başvuru sonucunuzla ilgili olarak almış olduğunuz email ve bildirimlerde, başvurunuzun neden onaylanmadığı bilgisi bulunmaktadır. Dilerseniz gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz.