Biz kimiz?

Biz kimiz?

Tıkla Kutla, 1990 yılından bugüne kadar organizasyon sektörünün içinde yer alan bir ekip tarafından iki yıllık bir çalışmanın sonucunda 2017 yılında kurulmuştur. Tıkla Kutla’yı yaratan ekip, daha üniversite yıllarında, öğrenci organizasyonları düzenleyerek sektöre ilk adımlarını atmış, mezuniyetlerinin ardından ise görev aldıkları yerli ve yabancı firmalarda ürün lansmanları, basın toplantıları, bayi organizasyonları gibi çeşitli etkinlikleri A’dan Z’ye yönetmişlerdir. Profesyonel kariyerlerini, kendi kurdukları organizasyon şirketi Event Republic ile sürdürmüş, 2016 yılına kadar devam eden bu süreçte ise, deneyimli ekipleriyle birlikte sektörün lider firmaları için binlerce organizasyona imza atmışlardır.

Tıkla Kutla fikri, 25 yılı aşkın bir süre boyunca organizasyon sektöründe edinilen deneyimler ve sektörel ihtiyaçlar ışığında doğmuştur. Tıkla Kutla, bir taraftan, düzenleyeceği organizasyon için hizmet arayışı içinde olan kişileri en uygun hizmet sağlayıcılarla buluştururken, diğer taraftan ise hizmet sağlayıcıların hizmetlerini en etkin şekilde duyurarak yeni müşteriler kazanabileceği bir platformdur. Hiçbir kişi/kuruma öncelik veya ayrıcalık tanımayan şeffaf yapısı ile, hizmet sağlayıcılara, verilen hizmetlerin kalitesi ve müşteri memnuniyetine göre ön plana çıkma şansını vererek, iyi olanın daha fazla kazanması ilkesiyle çalışmaktadır.

Ekibimiz

Murat Tepe

Organizasyon sektörüne, ODTÜ İşletme'de okurken düzenlediği üniversite partileriyle girdi. Mezun olduktan sonra Hunca, Shell, L'Oréal gibi firmaların pazarlama departmanlarında yöneticilik yaparken, Türkiye'de ve yurt dışında düzenlenen birçok kurumsal etkinlikte yer alma fırsatı yakaladı. 2002 yılında kurduğu kurumsal organizasyon şirketi "Event Republic" ile 2016 yılına kadar L'Oréal, Siemens, Henkel, Eczacıbaşı, Colgate-Palmolive, Miele, Oriflame, Johnson & Johnson gibi onlarca şirketin etkinliklerini düzenledi. Bu süreçte edindiği sektör tecrübesi ve hissettiği gereksinimler doğrultusunda 2016 yılında Tıkla Kutla'yı hayata geçirmek üzere yola çıktı. Hedefi, Tıkla Kutla'yı önce Türkiye'de, daha sonra ise dünyada etkinlik sektörünü yönlendiren bir kurum haline getirmek...

Murat Tepe Kurucu & CEO
  
Tunç Güleç

Yazılım sektörüne 1999 yılında Access makro yazarak başladı. Kod yazmanın kıymetini, iki satır kod öğrenmek için yanına gittiği abilerinin 20 kiloluk notebookların ekranlarını kapatmasıyla öğrendi. Profesyonel yazılım hayatına 2001 yılında Borland C++ ve Borland Delphi ile başladı. Eğitim almak için gittiği eğitim kurumunda, eğitimini tamamladıktan 6 ay sonra eğitmen olarak görev aldı. Birçok klinik programı ve şimdilerdeki ismi HBYS olan ilk sağlık yazılım geliştirenlerdendir. E-reçete algoritmasını çalıştığı üniversite hastanesi için geliştiren ilk kişidir. Tıp doktorları ve öğrencileri için e-karne sistemini geliştirerek sağlık sektörüne büyük katkıda bulunmuştur. Sesli karşılama, acil çağrı sistemleri, hemşire çağrı, mavi kod, e-randevu sistemleri geliştirdi. 2010 yılında sağlık sektörü ile olan deneyimini sonlandırdı. Kariyerine yüz tanıma, parmak izi, RFID, HGS, plaka tanıma, kartlı geçiş sistemleri geliştirerek devam etti. Özel bir bankanın çek tarama ve doğrulama sistemini geliştirdi. 2013 yılında özel bir eğitim kurumunda yazılım uzmanlığı, java-android, php, MsSql DB eğitimcisi olarak görev aldı. İyi kurumlarda, iyi pozisyonlarda çalışan bir çok başarılı öğrencisi olmuştur. Öğrencilerine sadece programcı olmaktan ziyade iyi bir yazılımcı olmayı aşılamaktadır. İyi bir yazılımcının tüm yazılım dillerinde uygulama geliştirebilmesini gerekliliğini savunur. Hobileri arasında balık tutmaya gidip, tutanları izlemek, klasik müzik ve opera dinlemek vardır.

Tunç Güleç CTO
(Teknolojiden Sorumlu Başkan)
Ersoy Odabaş

Lise yıllarında grafik tasarım ve oyun geliştirme alanlarında önemli işler yapmıştır. Üniversite tatillerinde Amerika'da Work and Travel programlarına dahil oldu. Ordu Üniversitesi Ünye Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun olduktan sonra meslek hayatına Apple'a bağlı yetkili bir serviste başladı.2 yıl sonra, yazılım uzmanı olabilmek için özel bir kurumda eğitim aldı. Eğitimini 1. olarak bitirdikten sonra yazılım uzmanı olarak sektöre giriş yaptı. Çalıştığı kurumsal firmalarda platform bağımsız yazılımlar geliştirdi. Profesyonel meslek hayatında TıklaKutla ile tanıştıktan sonra yeni bir sayfa açtı. En büyük amacı, düşünceleriyle ve kodlarıyla insanların hayatını daha güzel hale getirmek..

Ersoy Odabaş Kıdemli Arka Yüz & Veritabanı
Yazılım Uzmanı
Turgut Karagül

Yazılım dünyasına 2010 yılında PHP kodlama dili ile giriş yaptı. Özel bir kurumda profesyonel yazılım eğitimleri aldı. Bugüne kadar, geliştirdiği personel takip programının yanı sıra çok sayıda firmanın web sitesini tasarlamış ve yayına vermiştir.
Onlarca web uygulaması ve e-ticaret projesini birlikte yürütmüştür. Android uygulamalar konusunda da kendisini geliştirmiştir. Yazılımın sade, anlaşılır ve hızlı olması gerektiğine inanmaktadır. “Az laf çok iş” mantığının, yazılımda “Az kod çok uygulama” olarak yerine getirilmesi gerektiğini düşünmektedir.
Php, C#, Asp.net Mvc, T-sql, Jquery ve java uzman olduğu veya uzmanlaşma yolunda ilerlediği yazılım dilleri veya alt dallarıdır. Elektronik ve makinelere duyduğu ilgiden dolayı bilgisayar yazılımın yanı sıra PLC programlama ve Pic programlama alanlarında da ilerleme kaydetmiştir. Hali hazırda Kavram Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı bölümünü okumaktadır.

Turgut Karagül Kıdemli Ön Yüz & Arka Yüz Yazılım Uzmanı
Özgür Kulaksız

Çalışma hayatımdan itibaren geniş vizyonumdan ödün vermeden teknolojik gelişimleri dikkatle takip ederek yazılım sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösterdim.Üniversite eğitimime Kocaeli Üniversitesi Ekonomi bölümü ile başladım.
Akademik kariyerimde teknolojiye önem verdiğimden dolayı Digital Planlama alanında Google sertifikamı başarıyla aldım.İstanbul Teknik Üniversitesinde Bilgi Güvenliği Uzmanlığı eğitimimi tamamladım.Kariyerimin içerisine Medya İletişim bölümünüde ekleyerek iş hayatımı digital platformda geniş bir alana yaydım.

Özgür Kulaksız Digital Pazarlama & Seo Uzmanı
Sizi Arıyoruz

Burada sizin fotoğrafınızın olmasını ister misiniz?
Mutlu olmanın en garantili yolunun başkalarını mutlu etmek olduğunu bilen bir "Mutlu Müşteri Temsilcisi" arıyoruz.
Başvurmak için kariyer[at]tiklakutla.com adresine CV'nizi gönderebilirsiniz.

Sizi Arıyoruz Mutlu Müşteri Temsilcisi