HİZMET SAĞLAYICI KILAVUZU

Tıkla Kutla Nedir?
Tıkla Kutla, organizasyon sektörüne yönelik hizmetlerin alınıp satıldığı bir pazar yeri platformudur. Organizasyon sektörü hizmet sağlayıcıları ile düzenleyecekleri organizasyonlar için bir hizmet satın almak isteyen kişi/kurumlar, platform üzerinden online alışveriş gerçekleştirirler.

Basit bir anlatımla, Tıkla Kutla’yı bir alışveriş merkezi olarak düşünebilirsiniz. Bu alışveriş merkezinde, organizasyon sektörüne yönelik hizmet veren kişi/kurumlar birer dükkan açmışlardır (Hizmet Sağlayıcı profili oluşturma) ve sattıkları hizmetleri raflarında satışa sunmuşlardır (ilan oluşturma). Bu AVM’yi ise, bir organizasyon düzenlemek, ya da düzenleyecekleri organizasyonla ilgili olarak belirli bir hizmeti satın almak isteyen kişiler ziyaret ederler ve diledikleri hizmetleri, fiyatları, daha önce hizmet almış müşterilerin memnuniyet oranları ve dükkan sahibinin geçmiş performansı gibi kriterleri göz önünde bulundurarak satın alırlar.

Eğer siz de organizasyon ve etkinlik sektöründe hizmet veriyorsanız, hemen Hizmet Sağlayıcı başvurusuna Tıkla’yın, hizmetlerinizi kolayca, kendi belirlediğiniz fiyat ve koşullarla satmanın mutluluğunu Kutla’yın.


Hizmet Sağlayıcımız Olmak İçin Adımlar

  • 1. Giriş / Kayıt linkine tıklayarak siteye kayıt yapınız.
  • 2. Email adresinize gelen linke tıklayarak email adresinizi onaylayınız.
  • 3. Email ve şifre bilgileriniz ile siteye giriş yapınız.
  • 4. Hizmetlerinizi Satın butonuna tıklayarak Hizmet Sağlayıcı Başvuru Formu’nu doldurunuz.


Sıkça Sorulan Sorular

Tıkla Kutla Hizmet Sağlayıcısı olmak ve verdiğim hizmetleri tanıtan ilanlar yayımlamak ücretli midir?
Tıkla Kutla’da tamamen ücretsiz olarak Hizmet Sağlayıcı olabilir, kendi profil sayfanızı oluşturabilir ve hizmet ilanlarınızı yayımlayabilirsiniz.
Peki, Tıkla Kutla üzerinden bir satış yaptığım zaman Tıkla Kutla’ya ne kadar ücret ödemem gerekiyor?
Tıkla Kutla’ya, sadece bir hizmet satışı yaptığınız zaman %10 - %15* aralığında bir hizmet bedeli ve %2 oranında pazarlama giderleri katkı payı ödemesi yaparsınız. Bunun dışında, Tıkla Kutla’nın sağladığı tüm hizmetler ücretsizdir. Komisyon oranları hakkındaki detaylı bilgiye, Hizmet Sağlayıcı Başvuru Formu’nda yer alan Hizmet Sağlayıcı Kullanıcı Sözleşmesi’nden ulaşabilirsiniz. *Tıkla Kutla hizmet bedeli oranları Hizmet Sağlayıcı Değerlendirme Sistemi puanınıza göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiye Hizmet Sağlayıcı Değerlendirme Sistemi linkinden ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında ödeme sistemi sağlayıcımız İyzico firmasına ödemeniz gereken bir komisyon bulunmaktadır. Güncel komisyon oranlarına https://www.iyzico.com/yardim-merkezi/genel-bilgiler/fiyatlandirma linkinden ulaşabilirsiniz.
Satışını yaptığım hizmet tamamladıktan ne kadar süre sonra ödemem yapılır?
Belirtilen gün ve saatte hizmetin tarafınızdan yerine getirilmesinden 24 saat sonra ödemeniz kesinleşir ve satışın peşin ya da taksitli olmasına bakılmaksızın, belirttiğiniz banka hesabına, 1 hafta içinde yapılır. (Bu süre, 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun uyarınca Tıkla Kutla’nın iş birliği yaptığı ödeme kuruluşuna göre +/- birkaç gün farklılık gösterebilir).
Kimler Tıkla Kutla’da Hizmet Sağlayıcı olarak satış yapabilir?
Organizasyon ve etkinlik sektörüne doğrudan hizmet sağlayan kişi ve kurumlar ile organizasyon firmaları, turizm acentaları, menajerler, ajanslar, PR şirketleri, İK firmaları gibi aracı hizmet sağlayıcılar Hizmet Sağlayıcımız olarak satış yapabilirler.
Tıkla Kutla üzerinden hangi hizmetlerin satışını yapabilirim?
Tıkla Kutla üzerinden yalnızca organizasyon ve etkinlik sektörüne yönelik olarak hizmet satışı yapılabilmektedir.
Peki, ürün satışı yapabilir miyim?
Şu aşamada, Tıkla Kutla üzerinden sadece hizmet satışı yapılabilmekle birlikte, verdiğiniz hizmetlerin içeriğinde ürünler de yer alıyor olabilir. Ancak doğrudan ürün satışı yapmak mümkün değildir.
Müşteriler nasıl hizmet alımı yaparlar?
Bir hizmet satın almak isteyen kullanıcılar, almak istedikleri hizmet ile ilgili ‘Neye, ne zaman, nerede?’ ihtiyaç duydukları bilgisini girerek arama başlatırlar. Arama sonucunda istedikleri tarihte ve yerde kendilerine hizmet vermeye hazır Hizmet Sağlayıcılar tarafından oluşturulmuş ilanlara ulaşırlar. Bu ilanları, fiyat, hizmet için daha önce hizmeti satın alan kişiler tarafından yapılan puanlama ve yorumlar ile Hizmet Sağlayıcı bilgilerini kıyaslayarak değerlendirirler. Almaya karar verdikleri hizmetleri sepetlerine atıp, ödemelerini yaparak rezervasyon taleplerini Hizmet Sağlayıcıya iletirler. Hizmet Sağlayıcılar 24 saat içinde bu talebi onaylayarak rezervasyonu konfirme ederler.
Hizmet Sağlayıcı başvurusu yaptım. Başvurum ne kadar sürede sonuçlanır ve sonuç nasıl bildirilir?
Başvurunuzu en geç 72 saat içinde sonuçlandırmak için elimizden geleni yapıyor olacağız. Lütfen bu sürenin, tatil, bayram ve benzeri zamanlarda biraz daha uzayabileceğini göz önünde bulundurunuz.

Başvuru sonucunuz size email ve SMS ile iletilecek, ayrıca siteye giriş yaptıktan sonra ulaşabileceğiniz Hesabım bölümünde yer alan, Bildirimlerim sekmesinde de size iletilecektir
Hizmet Sağlayıcı başvurum onaylandı, şimdi ne yapmalıyım?
Tebrikler, Tıkla Kutla aramıza hoş geldiniz. Birlikte çok heyecanlı ve uzun soluklu bir yolculuğa başlıyoruz. Unutmayınız ki bu yolculuk ancak birbirimize göstereceğimiz saygı, sevgi ve güven ile, her iki taraf için de keyifli bir şekilde devam edecektir. Şimdi, hesabınız üzerinden profil ayarlarınız yaparak ilan oluşturmaya başlayabilirsiniz. Hadi gelin hep birlikte hayatlarının en önemli anlarını bizimle birlikte kutlamaya karar veren müşterilerimize, unutamayacakları deneyimler yaşatalım. Onların kutlamaları bizim kutlamalarımıza, mutlulukları bizim mutluluğumuza dönüşsün. Çünkü ‘Yaşam Kutlamaya Değer’.
Hizmet Sağlayıcı başvurum onaylanmadı, bu durumda ne yapmam gerekiyor?
Başvuru sonucunuzla ilgili olarak almış olduğunuz email ve bildirimlerde, başvurunuzun neden onaylanmadığı bilgisi bulunmaktadır. Dilerseniz gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz.